top of page

Hakkımızda

Balıkesir’in meşhur koku tarihinin temel yapı taşlarından birisi olan Kazdağ Kimya & Kozmetik San. Tic., 1993 yılında DURMUŞ ÇELİK tarafından kurulmuş ve geçmişten gelen geleneği günümüzde yaşatmaya devam ettirmektedir. Adını aldığı efsanevi Kazdağlarının bilinen tarihi M.Ö. 2000 yıllarında başlamıştır ve yıllar boyunca bereketli topraklarıyla ve güzelliği ile birçok medeniyete ev sahipliği yapmıştır.

Yılların verdiği tecrübe ile Kazdağ Kolonyaları, Balıkesir de ufak bir üretim atölyesinde başlamış ve günümüzde yılda 350.000 litre üretim kapasitesine sahip bir işletme halini almıştır. Firma toptan ve perakende sektöründe kullanıma hazır birçok ürün kategorisi ile hediyelik kolonya, gülsuyu, parfüm ve oda parfümü üretiminin yanında fason üretim de yapmaktadır. Bu güçlü kokular, Türkiye’nin dört bir köşesinde hayatın koşuşturmacası içinde boğulan insanları ferahlatmaya ve tazelik vererek yayılmaya devam etmektedir. Üretim, gerekli yasal hükümlerine uygun şekilde Kimya Mühendisi Burak ÇELİK kontrolünde profesyonelce yapılmaktadır.

hakkimizda1.webp

Kolonya ve parfüm; etil alkol, su ve firmaya has esansın birbiri ile muhteşem uyumuyla oluşmaktadır. İnsan vücuduna sürüldüğünde etil alkolün uçuculuğu sayesinde insan vücut ısısını beraberinde götürdüğü için ferahlık hissi uyandırmaktadır.

 

Firma olarak biz “ Zirvedeki Ferahlık ” sloganı ile Kazdağlarının zirvesinden gelen ferahlığı ve Kazdağlarında bulunan sayısız çiçeklerden esinlenerek, doğal ve sadelikle insan hayatının tamamına ulaştırmayı esas edinerek birbirinden farklı ambalaj ve kokularla evinize misafir olmaya hazırız. Vizyonumuz kalite ve müşteri memnuniyetini öncelik belirleyerek taleplere en uygun ürünü iç ve dış piyasada kullanıma sunmaktır. 

hakkimizda2.webp
bottom of page